quasarsience

Quasar Science ürünleri İdeapro ile Türkiye Pazarında Leave a comment

Quasar Science

2012 yılında bir grup ışık teknisyeni tarafından film setlerinin ışıklandırılmasında 100 yılı aşkın deneyimin bir araya gelmesiyle Quasar firması kurulmuştur. Başlangıçta amaç hantal, ağır ışık ekipmanlarının yerine hafif kullanışlı ürünler üretmekti. Quasar’ın köklü başlangıcı dünyanın her tarafındaki ışık teknisyenleri ve film yapımcılarına doğru iş akışı çözümlemeleri   tasarlamaya yönelikti.  Kullanımdan kalktıkça setler için akkor flamanlı  ampul bulmak zorlaşmaktaydı, bu arada LED  ampulleri emekleme döneminde ve film yapımları için uygun değildi. Sonunda birileri rengi doğru ve titreşimsiz LED ampuller yapmalıydı. 2014 yılına kadar daha uygun LED ampuller ve armatürler üretme çabasıyla zaman geçti. Quasar olarak başarılı LED tüpler üretildi.  Bu arada film yapımcıları  bu tüpleri başlı başına bir LED armatür gibi kullanmaya başlayınca aslında başlangıçtan beri asıl arananın tüp şeklinde LED armatürler olduğu ortaya çıkmış oldu.

Quasar firmasının doğuşu ve dünya çapında bir marka olmasını sağlayan da “günümüze uygun , sette iş akışına yardımcı, kullanımı kolay, heyecan verici fikir ve ürünlerle vizyonlarına ulaşmaların yardımcı ve yüksek kaliteli ürünler üretme sorumluluğu” sayesinde olmuştur.

Quasar Science ürünlerinin 2021 yılı sonuna kadar Amerika’da pazar lideri olmasına karşın  Vitec Production Solutions firmasının bünyesine katılana kadar dünya pazarına açılımı  olmamıştır. 2022 yılı başı itibarıyla Quasar Science Global lansmanının yapılmasıyla Vitec firması Litepanels ürünlerinden sonra  Quasar Science ürünlerinin de pazarlama , satış ve destek yetkisini  Türkiye  pazarında  İdeapro’ya vermiştir.Quasar Science Aydınlatma ürünleri İdeapro ile Türkiye Pazarında…

Quasar Science;  Rainbow 2, Double Rainbow , Crosfade X ve Q-Lion dahil olmak üzere sinema kalitesi , titreşimsiz LED aydınlatma tüpleri içeren portföyü ile pazarın tüm segmentlerine uygun çözümler sunmaktadır.  Sonraki sayılarımızda daha geniş yer vereceğimiz Quasar Science ürünlerini kısaca tanıyalım.

Double Rainbow (RR): Çift sıralı yüksek kaliteli RGBX pikselleri ile double rainbow (RR) linear LED , canlı doygun renkler ve yoğun beyaz ışık ile gerçekçi aydınlatma oluşturur. Benzersiz şekli sayesinde az yer kaplayan güçlü bir ışık kaynağı ortaya çıkar. Kablosuz ve kablolu veri bağlantıları, entegre Ossium montaj sistemi donanımı montaj kolaylığı sağlar. AC/DC girişleri sayesinde beslemeye erişim sorun olmaktan çıkar.

Rainbow 2 (R2): Rainbow 2 (R2) sinema ve içerik oluşturmak için ideal lineer LED’dir.Yüksek kaliteli beyaz ışık ve super pürüzsüz, titreşimsiz  çoklu piksellerle en yüksek RGB renk doygunluğuna sahiptir. Kablosuz ve kablolu veri bağlantıları , entegre Ossium montaj sistemi donanımı montaj kolaylığı sağlar. AC/DC girişleri sayesinde her yerde çalıştırılabilir.

Crossfade X: Düşük profilli bir lineer ışık kaynağı olan Crossfade X, sıcak 200K’den net 6000K’e kadar basit, geniş spektrumlu, ayarlanabilir beyaz ışık sunar. Ana ışık, üç noktalı aydınlatma kurulumu, sahne arkası aydınlatması, green box aydınlatması için de oldukça uygundur. Eski Kino Flo paketlerinde kullanılan ışık renk kalitesini ve verimliliğini de arttırmak için Crossfade X kullanılabilir.

Q-Lion: Q-lion, Quasar lithium ion kelimesinin kısaltmasıdır. Set aydınlatması, aktüel kullanım ve Youtuber’lar için oldukça uygun bir çözüm sağlar.

https://www.quasarscience.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × five =

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezleri kullanıyoruz. Ayrıca sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz.
Kabul et
Reddet
Soru Sor
Soru Sor
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?