PAG Ürünleriyle Bir Yol Hikayesi

Deepeei Film Productions’dan Milan Collin, “Sight on Everest” (kısmen görebilen bir tırmanışçının dağa tırmanışının izlenmesi) ve “Going North” (Grönland’da bir keşif yolculuğu) gibi yapımlarda Kevin Augello ile çalıştı.

Milan’ın son projesi, “Going South – Cycling through the America’s” adlı 13 bölümlük bir dizi. Program yol boyunca iklim değişikliğine yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler keşfetme umuduyla Alaska’dan Arjantin’e yolculuk eden dört kişilik bisikletçi ekibini takip etti. Yapım, iş dünyasının, sivil toplum örgütlerinin ve bireylerin sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için yaptıkları olumlu katkılara ve yeni fikirlere dikkatleri çekiyor.

16765 mil ve 17 ülkeye yayılan yolculukta bisikletçiler sıra dışı manzaralar kalabalık şehirler gördü, zorluklar ve anlaşmazlıklar yaşadı, ama macerayı tamamladı. Çekimler sekiz ay sürdü ve geçtiğimiz aylarda çeşitli kanallarda yayınlandı.

Bu yapımda deepeei Film Productions Panasonic ile işbirliği yaparak HPX500 gibi HD kameralar kullandı. Milan şöyle konuştu: “Gün boyu çekim yapmaya yetecek güçte pil gücüne ve pilleri ertesi günkü çekim için hızla doldurmaya ihtiyacımız vardı. PAG’i aradık ve projeye maddi destek vermekle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sorduk.”

PAG yapım için L95 Li-Ion Time piller ve 2 kanallı Quasar hızlı şarj aleti sağladı. Lityum iyon piller ve küçük boyutlu şarj aleti, takımın boyut ve ağırlığının en az seviyede olmasını sağladı. HPX500 kameranın en yüksek güç tüketimi 22W olduğu için 95 Watt-saat kapasiteli bir L95 pil 4 saatten fazla çalışma süresi sağlıyor.

L95 pil Panasonic kameralarla standart olarak verilen pil bağlantı sistemiyle doğrudan uyumlu bir biçimde olduğu için herhangi bir pil yuvası adaptörü gerekmedi. PAG, Paglok, V-Mount ve Gold-Mount uyumlu güç çözümleri sunan tek üretici.
Milan sözlerini şöyle tamamladı: “Piller gerçekten harika. Beklediğimden çok daha uzun süre dayandılar ve ağırlıkları ideal.”