Beillen Kamera Bataryaları ve Şarj Cihazı

BEILLEN video yapım ve yayıncılarına yönelik, profesyonel kamera bataryaları, şarj cihazları ve aksesuarlarıyla zengin bir ürün portföyünü Türkiye pazarına sunuyor. V-mount ve Gold-mount yapılarda, farklı kapasitelerde bataryalar üretmekte olan firma, yine kendi imalatı olan, ikili ve dörtlü şarj üniteleri ile seriyi destekliyor. Beillen tüm bataryalarında kullanım süresi ve şarj kalitesini maksimumda tutabilmek için LG, Grade A sınıfı batarya blokları kullanıyor. Bataryalar üzerinde bulunan klasik LED ‘li şarj durum göstergeleri ve yeni geliştirilen LCD ekranlı modelleriyle ürün gamını genişleten Beillen, kullanıcısına anlık tüm durum bilgilerini verebilen bu modelleriyle, gelişen batarya teknolojisine de yakından takip ediyor. Yine tüm batarya modelleri üzerinde mevcut DC output çıkışı veren, Power D-Tap ve 2 pin (F) tipi konnektör yapıları, kullanıcılarına monitör, kayıtçı, ışık gibi harici cihazların da, bu bataryalar üzerinden enerji alabilmelerine imkân veriyor.

Beillen ‘in önemli bir ürün grubu da, DV ve HDV kompakt kameralar için üretmekte olduğu küçük ebatlı bataryaları. Özellikle son yıllarda sayıları hızla artan, hafif ve pratik kullanımı nedeniyle tercih edilen ve aktüel çekimlerde omuz kameralarına göre sayıları ciddi oranda artan el tipi HD kameralar, diğer batarya üreticileri gibi Beillen ‘inde bu gruba daha fazla yatırım yapmasına sebep oldu. Firma bu grupta, Panasonic, Sony, Canon, JVC gibi büyük üreticilerin mevcut tüm modellerine uygun üretim yapıyor.
Beillen, ürün geliştirme konusundaki titizliğini, kullanıcı güvenliği konusunda da ihmal etmiyor. Tüm ürünleri RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması Direktifi) uyumlu olan Beillen, “CE Marking” Avrupa uyumlu ve 1 yıl üretici garantisi ile kalitesini kanıtlıyor.

Türkiye pazarına yeni giriş yapmış üreticilerden biri olan Beillen, rekabet şartlarını lehine çevirebilmek için, düşük fiyat ve stoktan teslim politikasıyla sektör profesyonellerine ulaşmayı hedefliyor.

Beillen BL-BP160 Li-ion Batarya
Tam kapasite: 160Wh, 11Ah, 14.8V
Maksimum güç çıkışı: 80W
Çalışma Süresi: 30W güç tüketimi için, 331 dakika
Şarj süresi: 223 dakika
DC çıkış konnektör tipi: Power D-Tab, 2 pin (F)
Batarya Tipi: Lityum-iyon, LG, A sınıfı
Montaj Tipi: V-Mount veya Gold-mount
Şarj Göstergesi: 4 kademeli LED
Ağırlık: yaklaşık 1090 gram
Boyutlar: 101x152x52 mm

Beillen BL-BP130 Li-ion Batarya
Tam kapasite: 130Wh, 8.8Ah, 14.8V
Maksimum güç çıkışı: 80W
Çalışma Süresi: 30W güç tüketimi için, 265 dakika
Şarj süresi: 203 dakika
DC çıkış konnektör tipi: Power D-Tab, 2 pin (F)
Batarya Tipi: Lityum-iyon, LG, A sınıfı
Montaj Tipi: V-Mount veya Gold-mount
Şarj Göstergesi: 4 kademeli LED
Ağırlık: yaklaşık 890 gram
Boyutlar: 101x152x52 mm

Beillen BLB1703-BP2E Li-ion İkili Şarj Cihazı
AC Besleme Girişi: AC 90-240V, 47-63Hz
Şarj Çıkışı: DC 16.8V 2.5A
DC Çıkışı: 15V 4.0a
Şarj Kızak Sayısı: Aynı anda 2 batarya
Boyutlar: 141 x 231 x 60 mm
Ağırlık: 1000 gram
Dâhili Aksesuarları: Besleme kablosu, 4-pin XLR kablo
Uyumluluk: Farklı marka bataryaları şarj edebilir.