AEQ Dijital Telefon Hibrid Cihazları

th-03-digital-hybrids

Radyo yayıncılık sistem ve cihazları üreticisi AEQ firmasının ürün kuşağında yer alan ve dünyada yüzlerce TV ve radyo stüdyosunda kullanılmakta olan TH-03 Dijital Telefon Hibrid Cihazları, Türkiye distribütörü İdeapro tarafından, ithalatçı firma garantisiyle ve stoklu olarak satışa sunuluyor.

AEQ Dijital Telefon Hibrid Cihazları, kullanılacağı sistemin yapısına göre, analog veya AES/EBU dijital giriş-çıkışlı opsiyonel modellerle üretiliyor ve her hibrid hattı için dahili sinyal seviyesi ölçüm gösterimini de bünyesinde barındırıyor.

İki hatlı modellerde stüdyoda beklemede veya yayında iken çoklu haberleşme için bir mix-minus bulunuyor. MPX butonuna basıldığında iki telefon hattı arasında otomatik olarak bir konferans kuruluyor. Böylece hibridden mikser konsoluna sadece tek bir ses sinyali gidip gelmesi yeterli oluyor. TH-03 aynı anda hem gelen aramaları konsola yönlendiriyor, hem de konsoldan her telefon hattına ses sağlıyor.

TH-03’te AEQ’nun geliştirdiği, dahili frekans genişleticisi de bulunuyor. Aktif edildiğinde bütün frekansları gönderim hattında 250 Hz yukarı, alım hattında ise 250 Hz aşağı taşıyor. Bu ek ½ oktav, bas frekanslarını da zenginleştiriyor. Frekans genişletme işlevini kullanabilmek için uzak uçta da bir AEQ hibrid kullanılması gerekiyor.
Her telefon hattında bulunan SET portu, hibrid yayında iken geçersiz oluyor. TH-03’ün telefon hatlarının Off-Hook, Frequency Extender ve On-Air işlevlerinden her biri ön panelden yerel olarak ya da bir konsol veya uzaktan kumanda paneli kullanılarak uzaktan denetlenebiliyor.

TH-03, hat seviyesindeki bağımsız çıkışları veya çoğaltılmış (multiplex) çıkışı ile, kullanıcıya avantajlı bir multiplex yeteneği sağlanıyor. Çift hatla çalışılan durumlarda, cihaz telekonferans hizmeti verebiliyor ve yayın sorumlusu ile arayan iki kişinin aynı anda birbirleriyle konuşmalarını ve dinlemelerini sağlıyor.
TH-03 dijital telefon hibrid modelleri, cihaz üzerinde herhangi bir ayar yapmadan, olabilecek feedback sıkıntısını otomatik olarak engelleyebiliyor.